Vadí Vám graffiti?

Setkáváte se denně s graffiti o nichž se jejich autoři domnívají, že se jedná o umění, když jimi bez souhlasu majitele poškozují jeho majetek? Vadí Vám všudypřítomné znečištění graffiti tagy? Máte pocit, že se situaci nevěnuje dostatečná pozornost? Chcete aby zodpovědní lidé byli potrestáni a nahradili škodu, kterou způsobili? Nebo jste se dokonce přímo Vy stali obětí tohoto rozšířeného druhu vandalismu? Zapojte se i Vy!

Pouze s Vaší pomocí dokážeme situaci řešit. Ať už se jedná o zaměření pozornosti na problém ze strany měst nebo dopadání a potrestání autorů ilegálních graffiti ve spolupráci s Policií ČR. Nahráním fotografií nelegálních graffiti tagů Ve vašem okolí pomůžete zmapovat situaci a zvýšit šanci na potrestání konkrétního pachatele.

Pokud nemáte na graffiti vyhraněný názor, přečtěte si o tom, jak graffiti zvyšuje kriminalitu.

Mobilní aplikace

Nejjednoduším způsobem, jak se můžete zapojit i Vy, je pomocí Vašeho chytrého telefonu na platformě Android™. Zmapováním oblasti cestou do práce, při venčení Vašeho domácího mazlíčka nebo kdykoliv se pěšky vydáte do města.

Zajímá nás, do jaké míry je postižena oblast, ve které žijete právě Vy. Stáhněte si aplikaci zdarma a posílejte nám hlášení graffiti tagů ve Vašem okolí. Aplikace podporuje systém Android zpětně až do verze 2.3. Gingerbread.

Nahrávání fotografií přes web

Nevlastníte mobilní zařízení na platformě Android nebo jste zvědaví, jak že to celé funguje? Můžete nahrávat fotografie i prostřednictvím našeho online formulaře. Fotografii s adresou a výřezem graffiti nám můžete poslat zde.

Nejdůležitějšími informacemi k fotografii jsou čas a lokalita. Mobilní aplikace ve většině případů zaznamená informace automaticky, při odeslání hlášení přes web je třeba zadat adresu.

Odeslaná hlášení budou poskytnuta spolupracujícím policejním orgánům za účelem dopadení pachatele a náhrady škod! Týká-li se tedy hlášení Vašeho majetku, nezapomeňte tuto informaci při odesílání zaškrtnout. V případě dopadení pachatele budete kontaktováni emailové na adrese použité k přihlášení.

Abychom zabránili zneužití evidence samotnými sprejery, není databáze veřejně přístupná.